You are here

Dace Judina, Arturs Nīmanis - VIĻŅOS (2020, LM)

  Viļņos

     Cikla Laika stāsti 3. grāmata

  Ja tu man patīc, ja es gribu ar tevi iepazīties un parunāties, es vienkārši eju tev klāt un saku - labvakar!
       Un tu man vai nu atbildi, vai neatbildi.
       Ja tu atbildi, es saku - nāc līdzi…
       Un tālāk? Mēs vai nu ejam, vai neejam… kopā.
       Kā būs? Viņi tālāk ies vai neies kopā? Šovakar - varbūt. Bet pēc tam?

   Vētrainajos deviņdesmitajos Dižjūras piekrastes romantiskākajā pilsētā Vējpilī pilnīgi nejauši, bet varbūt likteņa lemti satiekas divi jauni cilvēki – vientuļais vilks, ģitārists Ralfs Vanadziņš un televīzijas žurnāliste Rasa Sidraba. Ne vienu, ne otru dzīve nav lutinājusi, abi izmisīgi alkst dvēseles siltuma un mīlestības, taču baidās uzticēties otram, bet galvenais – paši sev.
              Ralfa māte sava jaunības grēka dēļ ļāvusi dēlam aiziet no mājām, viņš par katru cenu grib atrast savu īsto tēvu, krustmāte Sakņuciemā veido kultūrmantojuma muzeju, bet vecvecāki, kuri glabā baismīgu dzimtas noslēpumu, negrib to pieļaut...
       Rasa, par spīti it kā nodrošinātai dzīvei, kopš bērnības bijusi vienpate – saulīte, kas vēlas ne tikai spīdēt, bet arī sildīt. Viņa grib veidot filmas, raidījumus un rakstus par tiem, kuri allaž paliek ēnā, otrajā plānā, bet bez kuriem nekas nebūtu tā, kā ir.
       Vecais mūziķis Brunis Lēvalds, kādreiz slavenās rokgrupas Kūri dibinātājs un basģitārists, iet cauri ļoti grūtam dzīves posmam – nelaimes gadījumā viņš zaudējis labāko draugu un… kāju. Jaunais, fanātiskais mūziķis Ralfs un tikšanās ar urķīgo žurnālisti Rasu viņu atgriež dzīvei un rosina palīdzēt citiem.
       Galveno varoņu likteņi cieši savijas ar notikumiem un cilvēkiem. Septiņdesmito, astoņdesmito, deviņdesmit, divtūkstošo gadu kultūras dzīve un sadzīve, mūziķi, aktieri, mediju vide un vecāko varoņu dzīves pieredze – skaudrs un smeldzīgs fons abu jaunāko varoņu izturības un jūtu dziļuma pārbaudei.

  Vai intervija var turpināties septiņus gadus?
       Vai mīlestība, reiz noliegta, tomēr spēj uzplaukt?
       Saka -
  viss var būt jau no brīža, kad to pieļaujam.

  Grāmatas atvēršanas raidījumu skatieties te: https://youtu.be/WuCz7lcv3xU

  Kategorija: 
  Laika Stāsti


  Jaunumu izziņošana

  Izvēlieties jaunumu kanālu(s), kuriem vēlaties pierakstīties, vai atteikties.