You are here

Dace Judina - KAD KLUSUMS KLIEDZ (2017, LM)

  Kad klusums kliedz

  Latvijas simtgades romāni
  Tetraloģijas 3. grāmata
  Tillmaņu dzimtas stāsts

  Ciklā Latvijas simtgades romāni pazīstamā psiholoģiski ironisko mūsdienu romānu rakstniece Dace Judina piedāvā dzimtas sāgu ar vēstures un mistikas elementiem - "Kad klusums kliedz" (Tillmaņu dzimtas stāsts).
  Šī ir tetraloģijas trešā grāmata.  Top noslēgums – "Uzraksti man... vakar".

  Remontējot Ozolu veco māju, Katrīna un Kaspars pat iedomāties nespēj, kurp viņus aizvedīs Kaspara studiju biedra negaidītais telefona zvans.

  Vecais, man vajag palīdzību! Privātdetektīvu, kas pēta pagātni. Jānoskaidro mūsu dzimtas īstais uzvārds un jāizpēta ciltskoks četru paaudžu dziļumā. Man ir mēnesis laika. Nauda nav problēma, taču es no tā neko nesaprotu. Man vajag vēsturnieku!

  ... Uzņemoties pētīt svešas dzimtas likteņus, tu neesi pasargāts ne no svešiem, ne no paša skeletiem. Var gadīties, ka tas, ko līdz šim esi zinājis par savējiem, pēkšņi sabrūk kā trausls kāršu namiņš un viss jābūvē no jauna. Caur sāpēm, noliegumu un skaudru patiesības filtru. Ko darīt, ja viens tuvinieks bijis vainīgs otra nāvē, bet trešais izrādās izbijis čekists, ziņotājs un mierīgo iedzīvotāju slepkava? Ko darīt, ja ar politiku un varu piesegtā iekāre, greizsirdība un alkatība iznīcinājusi vairākas paaudzes?

  Dzīvē viss notiek vienlaikus – Tagadne, Pagātne un Nākotne. Visam ir sava cena. Reizēm skaista, reizēm baismīga. Mēs visi maksājam. Arī par klusēšanu. Jo tieši klusums kliedz visskaļāk.
      Gadu desmitiem, varbūt pat simtiem, noklusētās un slēptās patiesās pagātnes dēļ daudzi šodienas cilvēki nesaprot, kāpēc ar viņiem notiek tas, kas notiek, jo – kā tad tā, tik labi cilvēki... Bet tas, ka pašu senču vidū bijuši asinssuņi, nodevēji un pašu senču rokas pāri elkoņiem asīnīs, – tas viņiem noslēpts... 
      Kas atliek? Maksāt. Paaudžu paaudzēs. Gaidot, kamēr kāds pārraus šo burvju loku. Vai arī saņemties – atvērt skapjus, izvilkt skeletus, nopurināt un apslaucīt, uzzināt patiesību, lai kāda tā būtu, lūgt piedošanu, piedot un meklēt izlīdzinājumu. Sasiet pārrautos vai pārtrūkušos pavedienus. Un dzīvot tālāk.

  Kategorija: 
  Latvijas Simtgades Romāni


  Jaunumu izziņošana

  Izvēlieties jaunumu kanālu(s), kuriem vēlaties pierakstīties, vai atteikties.