You are here

Dace Judina - VĒSTULE (Inde vīna kausā; 1.d.; 2021, LM)

  “VĒSTULE”
  "Inde vīna kausā"
  1. grāmata

  Ne vienmēr tas, kurš tavā kausā lej saldu vīnu, ir draugs, kas vēl labu.
  Salds vīns ir kā glaimi – uz mirkli sniedz baudu, taču atstāj rūgtas mieles.

  Romāns “Inde vīna kausā” ir triloģija, kuras pirmā grāmata “Vēstule” stāsta par notikumiem mūsdienu Latvijā pēdējo piecdesmit gadu laikā – laika posmā, ko mēs gandrīz visi paši esam piedzīvojuši, izdzīvojuši un caurdzīvojuši.

  Rita Kadiķe, pagātnē – skatuves mākslas pasniedzēja, tagad - dizaina un komunikāciju aģentūras RiKa īpašniece, simpātiska, talantīga, neatkarīga četrdemitgadniece, nonākusi neapskaužamā situācijā – viņas civilvīrs Uldis Dimants ievilcis Ritu egoistiskā, ciniskā mahinatora, viltus reklāmas holdinga GK Plus direktora, politbiznesmeņa Georga Kroķa tīklos, pierunājot apvienoties: tās būšot milzīga radošās izaugsmes un peļņas iespēja! Taču viss izrādās citādi – tas ir mēģinājums atņemt Ritai ne tikai gadiem iekoptos klientus, bet arī firmu. Lai gan Kroķa kompānijā strādā tikai sievietes – viņa lietišķais harēms, Georgs ir izteikts sieviešnīdējs, kurš ceļā uz panākumiem izmanto jebkurus līdzekļus, ieskaitot viltus draudzību, intīmas attiecības, melus, nodevību un šantāžu. Iespējams, arī ko ļaunāku - vismaz tādas runas par viņu klīst... Par naudu jau varot visu!

  Rita vēršas pēc palīdzības pie viena no skarbākajiem Rīgas juristiem Marka Boldina, kuru nāvīgā kampiena dēļ klienti un pretinieki iedēvējuši par Buldogu. Viņa pagātne slēpj traģisku noslēpumu un... klusumu, viņš rūpīgi izvēlas, kam palīdzēt, daudziem atsakot vai novirzot pie saviem palīgiem. Taču Kadiķes lietu Boldins uzņemas pats – ar Dimantu un Kroķi viņam ir seni, nenokārtoti rēķini... Turklāt – šī sieviete viņam patīk. Pirmoreiz savos četrdesmit piecos gados Marks atļaujas greznību – ielaist sirdī un apziņā otru cilvēku. Varbūt šīs jūtas palīdzēs aizmirst baismo pagātnes traģēdiju?

  Tikmēr Dita Stropa, trīsdesmit piecus gadus jauna divu bērnu - sešpadsmitgadīgas meitas un trīspadsmitgadīga dēla - māmiņa, kārtējo reizi tiek atlaista no darba. Pie vainas viņas taisnā daba un asā mēle – redzot netaisnību, Dita nespēj noklusēt, pat ja tas pašai beidzas bēdīgi.

  Pēdējos piecpadsmit gados Ditas dzīve bijusi viena vienīga, nebeidzama cīņa – kā gladiatoram arēnā. Cīnies, krīti, celies – un no gala. Vardarbīgo vecāku alkoholiķu radītās psihoemocionālās traumas atstājušas dziļas pēdas, un Dita, cenšoties veidot attiecības, neapzināti pieļauj liktenīgas kļūdas, atkal un atkal nonākot upura lomā... Divi kopdzīves mēģinājumi, abi neveiksmīgi. Toties bērni lieliski – ar siltu sirdi un labu humora izjūtu: Kate un Toms redz un saprot, ko nozīmē vardarbīgs tēvs un ko - infantils narciss piedzīvotājs, kuram galvenais ir viņš pats. Kaut nu māte beidzot spētu sakārtot savu dzīvi un atrastu kādu, ar ko būt kopā! Tad arī viņi būtu laimīgi...

  Šķiet, liktenim labpatīk pajokoties – dienā, kad pār Ditas galvu nogrūst virkne neveiksmju, viņa pēkšņi sastop divus gadiem neredzētus cilvēkus no pagātnes – kādreizējo teātra studijas vadītāju Ritu Kadiķi, kura piedāvā Ditai kļūt par viņas asistenti, un sava Latgales laukos dzīvojošā krusttēva kaimiņu Mārču, kurš viņu vēl kā mazu meitēnu ucājis un auklējis, jokodamies - kad Dita būs izaugusi liela, nākšot ar bildinājumu. Nu viņš nez no kurienes uzradies Rīgā...

  Tur, tālu tālu - pie paša apvāršņa, visi sīkie dzīves pavedieni satek kopā...

   

   

  Kategorija: 
  Vakara Romāns


  Jaunumu izziņošana

  Izvēlieties jaunumu kanālu(s), kuriem vēlaties pierakstīties, vai atteikties.